27.11.2019

ПРАВИЛА ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН

В рамках  проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», з метою профілактики насильства,  формування толерантності мислення, поваги до себе та інших, запобігання   правопорушень,  спеціалістами Великомихайлівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з соціальними партнерами - Великомихайлівським РВ філії ДУ «Центр пробації» в Одеській області, службою у справах дітей, управлінням соціального захисту населення Великомихайлівської райдержадміністрації, відділом «Великомихайлівське бюро правової допомоги» - 27 листопада в приміщенні центру пробації з особами, які засуджені до покарань, альтернативних ув'язненню, було проведено спільний захід – круглий стіл з теми «Правила людських взаємин».

Під час заходу  увагу учасників було привернуто до того, що формою життєдіяльності людей, способом їх соціальної організації є суспільство, а гармонійність існування будь-якого суспільства залежить від кожного з його членів. Найважливіші суспільні відносини регламентуються як суспільними, так і правовими нормами. Правові норми закріплені законами і стосуються кожного. Реалізовувати свої права потрібно так, щоб не порушувати при цьому інтересів і прав інших людей. Присутнім було роз'яснено  поняття «толерантність», «конфлікт», «стигма», «дискримінація», «насильство»; жваво обговорювались риси толерантної та інтолерантної особистості, виникнення конфліктів як об’єктивного й неминучого явища; види, причини насильства, соціологічний портрет насильника та жертви, а також цикли та наслідки домашнього насильства. Учасникам круглого столу було зауважено на новаціях в законодавстві України у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, сутності впровадження комплексного підходу в даній сфері, а також спеціальних заходах щодо протидії домашньому насильству.

Обговорення вищезазначених питань поєднувалось з показом презентації, було також проведено ігрову вправу «Як працює стигма?», учасників  було ознайомлено з Притчею про двох вовків. Головна ідея даного заходу просліджувалася в тому, що переважна більшість осіб, які вчиняють насильство, мають низький рівень освіти, культури і кваліфікації, серед них великий відсоток п'яниць, алкоголіків, наркоманів, токсикоманів.

Наприкінці круглого столу  присутнім було повідомлено адреси тих служб, в які вони можуть звернутись по допомогу у разі необхідності (як з метою попередження насильства, так і в разі вчинення насильницьких дій). Всім учасникам були роздані інформаційно-просвітницькі матеріали з даної проблематики.

 

С. Буковська,

 педагог із соціальної роботи Великомихайлівського РЦСССДМ