12.05.2017

Сімейний патронат допоможе зберегти родину для дитини

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017р.№148 затверджено Порядок створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя.

       Патронат над дітьми - тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин (далі - сімейний патронат).

       Метою патронату є забезпечення права на сімейне виховання дитини, яка через складні життєві обставини не може проживати разом зі своїми біологічними батьками або іншими законними представниками, надання комплексу послуг у відповідності до найкращих інтересів дитини в період подолання її сім'єю таких обставин, або пошуку найбільш оптимальної форми влаштування дитини та захист її прав.

        Патронатний вихователь - це особа, яка за участю членів сім'ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім'ї.

      До такої родини потрапляють діти, які не мають статусу сироти, але батьки яких певний час не можуть опікуватися ними з різних обставин. Приміром, біологічні батьки пиячать, жорстоко поводяться з дитиною, не доглядають її або взагалі відмовилися ще при народженні. Іноді дитина залишається без батьківської турботи через хворобу самотньої матері. Та найчастіше малюки стають жертвами асоціального способу життя батьків.

     Тому, завдання патронатних сімей - не лише прихистити дитину до того, як її всиновить або візьме під опіку інша родина, але й дати шанс біологічним батькам змінитися на краще, вирішити свої проблеми та повернути малюка у сім’ю. Якщо, звичайно, це можливо.

      Принади патронатного виховання очевидні. Дитина, після того як її відривають від батьків - опиняється не в інтернаті, де вона здебільшого нікому не потрібна, а у сімейній обстановці, де тимчасові мама і тато професійно замінюють їй батьків. Триває цей патронат в середньому три місяці (якщо складний випадок шість місяців), поки не вирішиться подальша доля дитини: або її повернуть біологічним батькам, або віддадуть до іншої родини - всиновлювачів чи опікунів.

     Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешкані.

     Патронатні вихователі проходять спеціальну підготовку – навчальний курс на базі обласного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, який дозволяє опанувати всі нюанси роботи з дітьми, які через складні життєві обставини не можуть бути з рідними батьками. 

       Патронатні вихователі отримують грошове забезпечення за надання послуг в розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць та кошти на утримання дітей у розмірі двох прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку за кожен місяць її перебування.

       Якщо Вас зацікавила вищезазначена інформація і Ви маєте бажання допомогти дитині (дітям), батьки якої опинились у складних життєвих обставинах, а через це деякий час не спроможні нею опікуватись, звертайтеся за більш детальною інформацію до спеціалістів Великомихайлівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що розташований за адресою: смт. Велика Михайлівка, вул.Шкільна, 40  або за тел. 4-02-56. Ми шукаємо сім’ї, які готові у своїх домівках любити, виховувати та доглядати за дітьми, що потребують захисту і підтримки.