18.01.2019

Відбулося засідання "круглого столу" на тему: «Особливості надання допомоги постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства»

18 січня 2019 року, за ініціативи Великомихайлівського бюро правової допомоги у приміщенні Великомихайлівського районного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, за участі працівників служби у справах дітей та відділу освіти райдержадміністрації, районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області, проведено круглий стіл на тему:  «Особливості надання допомоги постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства».

 Розпочався правопросвітницький захід зі вступного слова начальника Великомихайлівського бюро правової допомоги Ольги Вуколової, котра під час виступу зазначила, що насильство щодо жінок виступає одним з головних порушень прав людини, причини якого пов’язані з наявністю нерівності між чоловіками та жінками та гендерною дискримінацією.

В свою чергу, заступник начальника Великомихайлівського  районного відділу філії  Державної установи «Центр пробації» в Одеській області Наталія Корбул зазначила, що у більшості випадків, через відчуття сорому, жінки, які постраждали від насилля приховують злочин, а кривдники, користуючись цим, здійснюють повторні правопорушення.

Директор Великомихайлівського РЦСССДМ Ольга Іванова повідомила, що підхід до роботи з постраждалими від гендерно зумовленого насильства має базуватися на принципах: поваги; конфіденційності; безпеки і охорони; відсутності дискримінації. Головний спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністрації Наталія Моршнєва додала, що коли спілкуєшся з особою, яка постраждала від гендерно зумовленого насильства – дуже важливим є зрозуміти ключові елементи первинного контакту з постраждалим та налагодити зв’язок і довіру. 

В ході засідання Ольга Вуколова також додала, що особам, які постраждали від домашнього та гендерно зумовленого насильства, часто бракує засобів та знань, необхідних для використання та захисту своїх прав.

Тому усі учасники круглого столу, прийшли до спільної думки щодо необхідності привернення уваги до загальнолюдських прав жінок, а саме: необхідність інформувати жінок про те, які вони мають права та як їх використовувати; оприлюднювати випадки порушення прав на підставі гендеру та боротися з ними.

По завершенні «круглого столу» було домовлено про подальшу співпрацю учасників заходу щодо консультування осіб, які постраждали від домашнього та гендерно зумовленого насильства, організацію та проведення спільних правопросвітницьких заходів, з метою запобігання домашньому та гендерно зумовленому насильству.

 

Начальник Великомихайлівського бюро

правової допомоги                                                                      О. Вуколова