19.02.2019

Зробіть дітей щасливими!

Прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу є одними з найефективніших форм влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Адже діти, чиї батьки померли або в силу різних обставин не можуть виконувати свої обов’язки, також потребують родинного тепла і виховання. Тож держава визначила важливе завдання забезпечити належні умови для виховання в сімейному оточенні таких дітей.

 Робота Великомихайлівського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді направлена на розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, здійснення соціального супроводу з метою створення належних  умов  проживання та виховання цих дітей.

Станом на 01.02.2019 р. функціонує 1 дитячий будинок сімейного типу(далі-ДБСТ), в якому виховуються 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 10 прийомних сімей, в яких виховуються 20 прийомних дітей.

За підсумками минулого 2018 року  в районі створена  1  прийомна сім’я, до якої влаштовано 2 дитини та ще 2 дітей довлаштовано до функціонуючих прийомних сімей та ДБСТ.

Таким чином, протягом 2018 року до прийомних сімей та ДБСТ влаштовано 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За підсумками січня-лютого 2019 року одна діюча прийомна сім’я бажає поповнити ще 2 дітьми свою родину.

На виконання пункту 21 Положення про прийомну сім’ю та пункту 7 Положення про дитячий будинок сімейного типу, раз на рік центр готує звіти про стан виховання, утримання і розвиток прийомних дітей у прийомних сім’ях та вихованців у ДБСТ.

Здійснюються заходи соціального-правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, надання сім’ям комплексу послуг, спрямованих на створення належних умов функціонування прийомних сімей та ДБСТ.

За результатами аналізу з’ясовано, що прийомними батьками та батьками-вихователями у районі створені належні умови для проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: діти мають власні кімнати, місця для навчання та відпочинку, речі особистого вжитку, іграшки, книжки тощо. Батьки–вихователі та прийомні батьки займаються вихованням та розвитком дітей, слідкують за їх здоров’ям. Підвищують свій виховний потенціал, знайомляться з науково-методичною літературою, відвідують групові заняття та один раз на два роки проходять курси підвищення кваліфікації на базі Одеського  ОЦСССДМ.

Діти, які виховуються в прийомних сім’ях та ДБСТ, проходять безкоштовне оздоровлення в оздоровчих закладах, відвідують музичну школу, спортивні, танцювальні, художні гуртки та секції.

Аби підтримати людей, які беруть у свою родину прийомних діток, законодавством передбачено цілий ряд виплат, що дозволяє прийомним батькам не турбуватись принаймні про найнеобхідніші речі для них. Так, розмір щомісячної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми. та  одному з прийомних батьків виплачується грошове забезпечення за надання послуг у прийомній сім`ї у розмірі 35% від розміру соціальної допомоги на дитину.

Шановні громадяни!

 Наразі в районі 141 дитина-сирота та позбавлені батьківського піклування,  із них 101 дитина перебуває під опікою, 20 дітей – в сімейних формах влаштування, 19 дітей перебувають в інтернатних закладах.

Якщо вам не байдужа доля цих дітей і ви готові подарувати їм щасливе дитинство - створюйте прийомні сім’ї чи дитячі будинки сімейного типу!

Вам у цьому допоможуть центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служба у справах дітей районної державної адміністрації.

Звертайтеся до цих установ : смт. Велика Михайлівка, вул. Центральна,123, каб.46, каб.31, консультації за телефонами: 2-11-12; 2-19-80.

 

Педагог із соціальної роботи ВРЦСССДМ                                                             З. Полякова