ВСТУПИВ В ДІЮ МЕХАНІЗМ «БУДІВЕЛЬНОЇ АМНІСТІЇ»

(Наказ Мінрегіону №158 від 03.07.2018 року)

В Україні запрацював механізм безстрокової «будівельної амністії» для дачних та приватних будинків, що були збудовані без дозвільних документів. Набрав чинності Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства про затвердження порядку обстеження та прийняття в експлуатацію таких об’єктів.

Це означає, що мешканці нашого району вже можуть готувати документи для узаконення своїх самочинних будівництв.

«Будівельна амністія» розповсюджується на об’єкти незначного класу наслідків. Зокрема, на індивідуальні житлові, садові та дачні будинки, господарські будівлі й споруди площею до 300 м², які були збудовані з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року без відповідних документів дозвільного характеру. Крім того, узаконити можна будівлі та споруди сільськогосподарського призначення, які зведені до 12 березня 2011 року та належать до незначного класу наслідків – СС1. «Будівельна амністія» 2018 року також стане у нагоді тим, хто хотів, але не зміг оформити дозвільні документи на будівництво у зв’язку з відсутністю в населеному пунктів затвердженої містобудівної документації (генерального плану населеного пункту та/або детального плану території (ДПТ)).

Головна умова – щоб вони відповідали цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та пройшли технічне обстеження.

Для амністування самочинно збудованих об'єктів необхідно звернутися до Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області за адресою: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83. Приймальня, каб. № 302 (3-й поверх) з пакетом документів:

1) заява про прийняття об’єкта в експлуатацію (у разі наявності співвласники земельної ділянки/зазначеного об’єкта підписують також);

2) один примірник заповненої декларації про готовність об’єкта до експлуатації;

3)  звіт про проведення технічного обстеження (крім випадків, передбачених пунктом 5 розділу ІІ Порядку),

4) довідка щодо відповідності місця розташування об'єкта вимогам державних будівельних норм, отримана виконавцем від місцевого органу містобудування та архітектури,

а також засвідчені в установленому порядку копії:

5) документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт;

6) технічного паспорта з відміткою про можливість розміщення та надійної і безпечної експлуатації об’єкта (з відміткою у випадках, передбачених пунктом 5 розділу II Порядку). При цьому, технічні паспорти, складені до набрання чинності цим Порядком, подаються за умови проставлення в них відповідної відмітки про проведення їх технічного обстеження.

Після подачі необхідних документів та заяви до органу держархбудконтролю, їх буде розглянуто упродовж 10-ти робочих днів та ухвалено рішення щодо прийняття об’єкта в експлуатацію. При цьому, штрафні санкції за самовільне будівництво та експлуатацію таких об’єктів до власників/користувачів земельних ділянок не застосовуватимуться.

 

Начальник відділу містобудування

та архітектури райдержадміністрації                                       О.Є. Туровська