10.07.2018

Політичній агітації не місце в школі!

    Як сказав французький політичний діяч Шарль Монталамбер «Якщо ви не займатиметесь політикою, вона займеться вами». Але хто ж міг подумати, що у XXI ст. цю аксіому застосовуватимуть відносно дітей?

   Нас оточує велика кількість рекламних матеріалів, використані образи яких чітко націлені на дитячу психіку. Проте сьогодні маніпулювання батьками через дітей сягнуло апогею, адже об’єктом впливу стала політика. Вкрай розповсюдженим явищем є розміщення партійної агітації у школах, проведення політичних акцій та залучення до них учасників освітнього процесу.

   Представники МОН нещодавно поширили офіційний лист, в якому чітко сформульована позиція Урядового підрозділу щодо популяризації політичних партій чи фігур у закладах освіти.

      «Одним із принципів освіти в Україні є її незалежність від політичних партій, громадських і релігійних організацій. Відповідно до статті 31 Закону України «Про освіту» політичні партії (об’єднання) не мають права втручатися в освітню діяльність закладів освіти», –  твердить Закон України». Тому Міністерство вимагає вживання дієвих заходів щодо недопущення у закладах освіти політичної агітації, просування політичного брендингу та використання приміщень закладів освіти для розміщення громадських приймалень. Державна установа стверджує, що засуджує подібні дії політичних організацій та чиновників. Політичні партії не можуть приходити та проводити будь – яку агітацію серед дітей у школі, які, до речі, не є виборцями. 

      Підтримуючи офіційну заборону МОН з розповсюдження реклами політичного характеру, наголошуємо на недопущенні політичної агітації серед учнів закладів освіти. Маємо надію, що ведення політичної агітації серед учнів припиниться, а діти матимуть змогу вирости патріотами своєї країни незалежно від політичних уподобань керівників закладів освіти.