10.10.2018

«Україна пам'ятає – світ визнає!»

     Дорога  у майбутнє пролягає через минуле. Потрібно осмислити власне минуле, щоб зрозуміти – пам'ять про Голодомор на Україні, намагалися стерти. Але вона живе, бо чудом уціліла жменька людей, які зберегли її.

     Про гіркі  спогади  цих людей та зумисне спричинений голодомор на Україні 1932-33 років розповідає виїзній захід районного відділу культури  - година пам'яті  і скорботи під назвою «Україна пам'ятає – світ визнає », який  було проведено 9 жовтня на базі Великоплосківської, Новосавицької, Тростянецької бібліотек – філій та Слов'яно - Сербського будинку культури.

     В ході даного заходу присутні розглядали історичні факти подій 1932-1933 років, викладені в наукових та художніх творах, спогадах очевидців, інших літературних виданнях.

      Кількість людських втрат від Голодомору точно встановити на сьогодні досить важко. Фактично голод охопив весь Центр, Південь, Північ та Схід сучасної України. Між сторінками тривають дискусії, скільки саме людей загинуло: 5, 7, 9 чи 10 мільйонів? Підраховано, в Україні щохвилини помирало 17 людей, 1000 – щогодини, а щодоби – 25 тисяч. Але так чи інакше йдеться про мільйони безвинних жертв. Ці жахливі цифри приводили у своїх виступах учасники виїзного заходу.

       На завершення начальник відділу культури Беген Р.І. зазначила, що ми маємо усвідомити, що сьогоднішнє населення України є нащадками тих, хто вижив у ті страшні часи. Але нас могло б бути набагато більше... Пам’ятаймо про це!

 

 Відділ культури

районної державної адміністрації