11.10.2018

Виважено та обгрунтовано робимо свій вибір

   Профорієнтаційна робота є одним з важливих напрямків діяльності служби зайнятості. Однією із форм організації пізнавальної діяльності учнів, направленої на отримання професіографічної інформації  безпосередньо в конкретних умовах професійної діяльності, є професіографічна екскурсія. Вона допомагає учням самостійно аналізувати специфіку професії, співвідносити свої особистісні якості з вимогами, які висуває та чи інша професія. 10 жовтня 2018 року  фахівцями Великомихайлівської   районної філії Одеського обласного центру зайнятості для учнів 9 класів Великомихайлівського НВК була організована професіографічна екскурсія до Великомихайлівської пожежної частини № 18. Захід проводився в рамках профорієнтаційної декади "Живи та працюй в Україні".

    Під час екскурсії учні мали змогу ознайомитися з правилами пожежної безпеки, розширити уявлення про роботу пожежників, про способи гасіння пожеж та транспорт спеціального призначення. У цікавій формі рятувальники розповіли школярам, як діють оперативно-рятувальні наряди у випадку отримання повідомлення про надзвичайну ситуацію, про те, наскільки від їх швидких та відпрацьованих дій залежить часом життя людей, їх добробут та спокій. Лейтенант служби цивільного захисту Павло Рагуліч продемонстрував дітям розгортання пожежного автомобіля для гасіння пожежі. Бажаючі змогли приміряти спецодяг та відчути на собі, у яких важких умовах доводиться працювати рятувальникам. Діти із захопленням взяли участь в екскурсії, задавали багато питань господарям пожежної частини та зробили багато фотографій на згадку, а дехто з них уже подумки уявив себе майбутнім рятувальником. До речі, фахівці пожежної служби надали інформацію, де можна вивчитися на таку цікаву, і, водночас, ризиковану професію.

    В теплій та дружній атмосфері пройшла зустріч. «Після побаченого і почутого кожна дитина глибше розуміє  важливість та героїчність  професії  пожежника. Ця екскурсія дала можливість познайомити нас з професією героя-рятувальника та навчити дітей безпеці життєдіяльності. Ми впевнені, що зробимо свій майбутній  життєвий вибір зважено та обгрунтовно завдяки інформації та порадам  фахівців служби зайнятості», - дуже приємно було чути такі слова від учнів, майбутніх кваліфікованих спеціалістів, справжніх майстрів своєї справи.


Великомихайлівська районна філія

Одеського обласного центру зайнятості