08.08.2018

Запобігання нелегальної трудової міграції

     У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільших масових порушень прав і свобод людини. Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть виявитися чоловіки, жінки, діти, як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. За даними Міжнародної організації праці 21 мільйон людей у всьому світі є жертвами примусової праці.

      З метою попередження та всебічного інформування громадян про небезпеку неврегульованої зовнішньої трудової міграції, в рамках інформаційної кампанії  з  нагоди Всеукраїнського дня боротьби з торгівлею людьми , у  Великомихайлівській районній філії Одеського обласного центру зайнятості 31 липня 2018 року відбувся інформаційний семінар для безробітних на тему: "Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці". У заході взяли участь 20 осіб, які  перебувають на обліку в центрі зайнятості. Гостями заходу стали фахівці громадської організації «Віра, Надія, Любов». Під час семінару обговорювались основні характеристики трудової міграції, причини її виникнення та небезпечні наслідки нелегальної міграції для особистості та суспільства, розглянуті найвідоміші шахрайські схеми, що застосовуються посередниками на практиці. Також були надані чіткі рекомендації як убезпечити себе при працевлаштуванні за кордоном, щоб не стати жертвою зловмисників.

    Учасники заходу переглянули фільм «Життя на продаж»,  дискутували та розповідали про відомі їм випадки, що трапилися з громадянами, які нелегально виїхали за межі країни у пошуках роботи.

       Разом з фахівцями присутні аналізували помилки, яких найчастіше припускаються громадяни та шляхи їх уникнення.

      «Ми особисто відповідаємо за своє життя і своє майбутнє, за свою подальшу долю. Тому не варто віддавати свого права вільного вибору в чужі руки і перед тим, як зробити вирішальний крок у пошуку роботи за кордоном, потрібно зважити всі «за» і «проти» - наголосила тренер громадської організації Юлія Тимчик.