Відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми у Великомихайлівськомк районі

30 липня увесь світ відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Будь-яка особа, незалежно від віку, статі та свого походження може стати об’єктом примусової праці, жебрацтва, сексуальної експлуатації. Тож, головна мета всіх, хто працює в сфері правозахисту - підвищувати обізнаність громадян і заохочувати захищати свої права.

Так, за ініціативи Великомихайлівського бюро правової допомоги, у приміщенні управління соціального захисту населення Великомихайлівської районної державної адміністраці Одеської області, за участі працівників служби у справах дітей, Великомихайлівського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області та Великомихайлівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ в Одеській області, проведено круглий стіл на тему: «Людина - не товар!».

Розпочався правопросвітницький захід зі вступного слова начальника управління соціального захисту населення Тетяни Гаврилової, яка привітала усіх учасників круглого столу та зазначила, що не дивлячись на те, що зараз 21 століття, у світі до сьогодні не викорінено рабство. Торгівля людьми є одним із найважчих злочинів проти людини, тому злагоджена робота органів влади та усіх небайдужих людей повинна бути системною, щоб досягнути позитивного результату у боротьбі з цим ганебним явищем. На даний час координуючу функцію у протидії торгівлі людьми виконує на місцях управління соціального захисту населення, яке проводить заходи на попередження торгівлі людьми. У населених пунктах району в амбулаторіях, ФАПах, бібліотеках, сільських радах розміщено плакати, розповсюджено інформаційні буклети та пам’ятки, з інформацією про

види допомог для постраждалих осіб та телефони «гарячих ліній», за якими потрібно звертатися за допомогою.

Начальник Великомихайлівського бюро правової допомоги Ольга Вуколова наголосила на важливості злагодженої роботи стосовно протидії торгівлі людьми, висвітлила основні аспекти законодавства, що стосуються торгівлі людьми та види підтримки постраждалим. Фахівчиня акцентували увагу на тому, що торгівля людьми є однією з галузей кримінального бізнесу, що розвивається найбільш стрімкими темпами у світі. Одним із важливих аспектів співпраці є проведення інформаційної кампанії для населення, основною метою якої є інформування широких верств населення та, зокрема осіб «групи ризику»: безробітних, малозабезпечених, випускників навчальних закладів, дітей-сиріт, осіб, які повернулися з місць позбавлення волі. осіб, які тимчасово переселені із зони АТО про види допомог для постраждалих осіб. Крім того, проінформувала, що у разі необхідності, працівники бюро можуть надати «адресну правову допомогу» особам, які через свій фізичний стан не в змозі самостійно звернутися до бюро, щоб вирішити питання у правовому полі.

На завершення учасники обмінялись думками та досвідом у сфері протидії торгівлі людьми та погодились, що тільки міжвідомча співпраця є найбільш ефективною у боротьбі із сучасним рабством та наданні допомоги особам, які постраждати від цього злочину, а також для перехожих громадян провели роз’яснювально - інформаційну кампанію «Людина - не товар». Пересічні громадяни мали змогу ознайомитися із механізмами захисту прав, отримати безоплатну правову консультацію, а також дізнатися контакти компетентних органів та алгоритм дій під час випадків торгівлі людьми завдяки роздатковим матеріалам.

 

Начальник Великомихайлівського

бюро правової допомоги                                                                            О. Вуколова