Координаційний орган та навчання для очільників громад - Уряд готовий допомогти громадам підвищити спроможність в освоєнні коштів на НУШ

      Попри те, що одна субвенція на місця на обладнання для перших класів Нової школи пішла 4 місяці тому, а інша - на фабрики друку для навчальних матеріалів - 7 місяців тому, жодна із них наразі повністю не використана. Потрібно підвищити спроможність громад, тож можливо ресурс проектів на підтримку децентралізації може бути спрямований на освіту громад щодо правильного бюджетування, проведення тендерів тощо. Про це повідомила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час виступу на Національній серпневій конференції-2018 сьогодні, 21 серпня 2018 року, у місті Києві.

    «Ситуація з субвенцією показує, що проблема значно глибша, ніж здавалося, і тільки органам місцевого самоврядування та МОН із нею не впоратися. Тут зможе зарадити тільки міжвідомча взаємодія. Численні проекти з децентралізації можуть стати основою, на якій ми надамо підтримку громадам та консультації щодо управління фінансами, бюджетування, оформлення тендерної документації та проведення торгів. Це дасть позитив не лише для сфери освіти, а й підтримає спроможність громад загалом, дасть на місцях інструменти ефективного врядування тими грошима, які були отримані в наслідок децентралізації», - зазначила Лілія Гриневич.

      Ще одним кроком на підтримку реформи може стати спеціальний координаційний орган на рівні Уряду, який забезпечував би міжвідомчу співпрацю та координацію роботи на місцях щодо реформи.

      Нагадуємо, що попри те, що держава ще в квітні направила на місця 1 млрд грн на Нову українську школу, органи місцевого самоврядування наразі використали лише від 50% до 75% коштів цієї субвенції – у громадах, де найгірша ситуація, місяцями не розподіляли отримані від держави кошти, більшість страждає від того, що українські виробники не можуть повністю задовольнити наявний попит і надсилають листи про те, що доставка меблів відбудеться протягом вересня.

Джерело:https://www.kmu.gov.ua/ua/news/koordinacijnij-organ-ta-navchannya-dlya-ochilnikiv-gromad-uryad-gotovij-dopomogti-gromadam-pidvishchiti-spromozhnist-v-osvoyenni-koshtiv-na-nush