Як захистити свої права у випадку травмувань через неприбраний сніг або ожеледицю?

Останніми днями погода радує жителів району потеплінням. Але після відлиги синоптики знову обіцяють морози.

Як діяти, куди звертатися, як захистити свої права, якщо через неприбраний сніг чи ожеледицю ви отримали травми?  Так, впродовж тижня,  мешканцям району,  під час вуличного інформування пояснюють працівники Великомихайлівського бюро правової допомоги.

Ольга Вуколова та Аліна Постова розповідали перехожим громадянам, як захистити свої права у випадку травмувань через неприбраний сніг або ожеледицю, так як, не всі знають як повести себе у подібній ситуації.

Насамперед, необхідно сфотографувати місце події, щоб чітко було видно неочищену від снігу та льоду ділянку. Знайдіть свідків. Запитайте у них контактні дані, щоб за необхідності вони могли надати письмові покази. Якщо поблизу є банк чи магазин, можна скористатися кадрами відеоспостереження.

Викличте швидку допомогу. Вимагайте, щоб медики зафіксували причину падіння. Можна записати контакти медиків.

Зверніться до травмпункту для діагностики отриманих пошкоджень. Детально опишіть ситуацію, за якої травмувалися. Зберігайте усі документи, які підтверджують факт лікування та його вартість (рецепти, виписки з історії хвороби, чеки з аптеки, квитанції).

Потім необхідно з’ясувати, хто відповідальний за утримання тротуару чи дороги, де сталося травмування. Це можуть бути ЖЕК, ОСББ, комунальні служби, приватне підприємство.

Зверніться з претензією до установи, на обслуговуванні якої знаходиться ділянка, на якій ви травмувалися. 

Вкажіть у письмовій заяві витрачені на лікування кошти. Подайте позов до суду про відшкодування збитків за ушкоджене здоров’я за місцезнаходженням відповідача або за місцем проживання. Судовий збір у таких випадках не сплачується.

Мешканці району отримали роздатковий матеріал, а також інформацію про те, куди їм звертатися за правовою допомогою у випадку порушення їхніх прав і те, що усі послуги, які надаються відділом є безкоштовними та конфіденційними.