Регламент проведення обласних сільських спортивних ігор 2018 року

«Затверджено»

Начальник управління фізичної культури і спорту

 

                                   В.А.Кольчак

«Затверджено»

Голова  ГО  «Одеська територіальна організація   ВФСТ «Колос»

 

        Т.О. Федоренкова

 


Регламент

 проведення обласних сільських

 спортивних ігор  2018 року 

І. Мета й завдання.

- впровадження фізичної культури та народного спорту у повсякденний побут сільських мешканців області, робітників і службовців сільгосппідприємств різної форми власності, інших організацій та закладів із сільської місцевості, широке використання засобів фізичної культури для зміцнення здоров’я трудящих, зниження захворюваності, затвердження здорового способу життя.

- координація зусиль всіх зацікавлених організацій та посадових осіб на найбільш повну реалізацію вимог Законів України «Про пріоритетність соціального розвитку села і агропромислового комплексу у народному господарстві», «Про фізичну культуру і спорт» та інші директивні документи;

- активізація будівництва, реконструкції та ремонту спортивних споруд і баз, підвищення ефективності їх використання.

- посилення пропаганди фізичної культури та спорту, залучення широких верств сільського населення області до регулярних занять у оздоровчих групах і спортивних секціях. 

ІІ. Порядок проведення.

І етап

- масові змагання у трудових колективах і населених пунктах сільської місцевості області (за календарем рад колективів фізичної культури, сільських і селищних територіальних спортивних клубів, громад);

П етап

- районні сільські спортивні ігри серед збірних команд окремих КФК і територіальних спортклубів та територіальних громад (за календарем районних фізкультурно-спортивних організацій);

Ш етап

- обласні зональні та фінальні змагання за програмою сільських спортивних ігор серед збірних команд районів.

Оргкомітети на місцях планують і проводять спортивні ігри, як правило, у вихідні та святкові дні (або у вечірній час) з метою запобігання відриву трудящих від основної трудової діяльності.

ІІІ. Керівництво проведенням .

Керівництво організацією та проведенням І-ІІ етапів сільських ігор здійснюють створені на місцях Оргкомітети з участю представників райдержадміністрацій, керівників місцевих Рад, територіальних громад, підприємств, господарств, профспілкових комітетів, фахівців фізичної культури та спорту, представників засобів масової інформації.

Загальне керівництво організацією та проведенням ІІІ етапу здійснює Оргкомітет, представлений президією обласної організації ВФСТ  «Колос».

Безпосереднє проведення змагань всіх етапів покладається на суддівські колегії, склад яких узгоджується з відповідними федераціями з видів спорту та затверджується відповідними Оргкомітетами.

ІV. Учасники змагань.

До участі у обласних зональних і фінальних змаганнях допускаються збірні команди сільських районів області.

Всі спортсмени однієї команди мають бути постійно зареєстровані  на території одного району.

Дозволяється заявляти у збірні команди району студентів стаціонарної форми навчання, якщо до вступу у ВНЗ вони постійно мешкали на території  даного району (при цьому обов’язковою умовою є надання до мандатної комісії особистого паспорту та студентського квитка).

Не допускаються юнаки й дівчата, яким на момент проведення змагань ще не виповнилося повних 17 років.

У. Програма змагань

 

№№

п/п

Вид спорту

Кількість учасників

Кількість тренерів-

представ.

Усього

 

чол.

жін.

 

1

Армреслінг

3

 

1

4

 

2

Баскетбол

12

 

1

13

 

3

Волейбол (жін.)

 

12

1

13

 

4

Волейбол (чол.)

12

 

1

13

 

5

Волейбол пляжний (чол. )

2

 

1

3

 

6

Волейбол пляжний (жін.)

 

2

1

3

 

7

Гандбол

12

 

1

13

 

8

Гирьовий спорт

3

 

1

4

 

9

Дартс

1

1

1

3

 

10

Л\атлетичний крос

2

2

1

5

 

11

Міні-футбол

12

 

1

13

 

12

Теніс настільний

1

1

1

3

 

13

Перетягування канату

6

 

1

7

 

14

Футбол

18

 

1

19

 

15

Шахи

2

1

1

4

 

16

Шашки

2

1

1

4

                   


Армрестлінг

Змагання особисто-командні проводяться згідно діючих Правил серед чоловіків у вагових категоріях: до 70, до 90 і понад 90 кг..

Переможець у командної першості визначається по найбільшій кількості набраних очок заліковими спортсменами згідно таблиці нарахування очок. У разі однакової кількості – пріоритет віддається тим, хто має більше перших (других, третіх) місць.

Баскетбол

Згідно попередніх заявок складаються  територіальні зони, переможці яких потрапляють до фінальних змагань.

  Матчева зустріч складається з 4 таймів по 10 хвилин.

Рішення про формулу та регламент проведення зональних та фінальних змагань приймається головними суддею (або представником Оргкомітету) з урахуванням думки більшості представників команд-учасниць (оформляється відповідний протокол), виходячи з фактичної кількості прибувших на змагання команд.

Команди повинні мати 2 комплекти футболок (різного кольору) з номерами.

У разі неявки команди на зустріч, їй зараховується поразка  (+:-). При наявності обґрунтованого протесту винній команді також зараховується поразка  (+:-).

Волейбол (чоловіки та жінки) 

Змагання проводяться окремо серед чоловіків і жінок. Згідно попередніх заявок складаються  територіальні зони, переможці яких потрапляють до фінальних змагань.

Змагання проводяться з 3-х партій. При виграші двох поспіль, 3-я партія не проводиться. Ігри у фіналі за призові місця проводяться з 5 партій.

Рішення про формулу та регламент проведення зональних та фінальних змагань приймається головними суддею (або представником Оргкомітету) з урахуванням думки більшості представників команд-учасниць (оформляється відповідний протокол), виходячи з фактичної кількості прибувши на змагання команд.

Команди повинні мати 2 комплекти футболок (різного кольору) з номерами.

У разі виникнення протесту (з посиланням до порушень конкретних пунктів Правил або Положення про данні змагання), який повинен бути поданий відразу після закінчення ігри, рішення по ньому негайно доводиться головним суддею представнику команди. У разі задовольняння поданого протесту винний команді зараховується поразка у 2-х партіях з рахунком 25:0 – у кожній.

 

 Волейбол пляжний (чоловіки та жінки)

Змагання проводяться окремо серед чоловіків і жінок. Рішення про формулу та регламент проведення  змагань приймається головними суддею (або представником Оргкомітету) з урахуванням думки більшості представників команд-учасниць (оформляється відповідний протокол), виходячи з фактичної кількості прибувши на змагання команд.

Змагання проводяться згідно з діючими Правилами.

Матч грається з 2-х партій. За рахунку партій 1: 1 грається третя, вирішальна партія.

Перші дві партії граються до 21 очка. Команда, яка першою набирає 21 очко (при різниці в 2 очки) виграє партію. За рахунку 20:20 гра триває до тих пір, поки рахунок не досягне різниці в два очка. Тут немає обмеження рахунку. Команда, яка виграє дві партії, виграє матч.

Вирішальна партія: за рахунку 1: 1 після перших двох партій грається третя вирішальна партія. Щоб виграти третю партію, команда повинна набрати 15 очок при різниці в 2 очки. За рахунку 14:14 гра триває до тих пір, поки рахунок не досягне різниці в два очка. Тут також немає обмеження рахунку.

У разі виникнення протесту (з посиланням до порушень конкретних пунктів Правил або Положення про данні змагання), який повинен бути поданий відразу після закінчення ігри, рішення по ньому негайно доводиться головним суддею представнику команди. У разі задовольняння поданого протесту винний команді зараховується поразка у 2-х партіях з рахунком 21:0 – у кожній.

Гандбол

Згідно попередніх заявок складаються  територіальні зони, переможці яких потрапляють до фінальних змагань. Якщо у змаганням приймає участь менше 8 команд – будуть проведені зразу фінальні змагання.

  Матчева зустріч складається з 2 таймів по 25 хвилин.

Рішення про формулу та регламент проведення зональних та фінальних змагань приймається головними суддею (або представником Оргкомітету) з урахуванням думки більшості представників команд-учасниць (оформляється відповідний протокол), виходячи з фактичної кількості прибувши на змагання команд.

Команди повинні мати 2 комплекти футболок (різного кольору) з номерами.

У разі неявки команди на зустріч, їй зараховується поразка  (+:-). При наявності обґрунтованого протесту винній команді також зараховується поразка  (+:-).

Гирьовий спорт

Змагання особисто-командні проводяться згідно діючих Правил у вагових категоріях до: 70, 90, +90 кг.  

Змагання проводяться з гирями 24 кг. Програма – двоборство (ривок + поштовх).

Переможець у командної першості визначається по найбільшій кількості набраних очок заліковими спортсменами згідно таблиці нарахування очок. У разі однакової кількості – пріоритет віддається тим, хто має більше перших (других, третіх) місць.

Дартс

Змагання особисто-командні проводяться за спрощеною системою, суть якої полягає в тому, щоб набрати більшу кількість очок з 5 кидків.

Змагання проводяться в одиночному розряді окремо серед чоловіків і жінок.

Змагання проводяться по системі з вибуванням після двох поразок або в підгрупах та  фіналі по коловій системі. Остаточна формула проведення змагань буде визначена на нараді представників команд.

Рубіж - лінія від якої відбувається метання дротиків до лінії мішені - становить 2,37 м.

Відстань від підлоги до центру мішені становить 173 см.

Кожен гравець використовує для кидків свої власні дротики або видані суддею, довжина, яких не повинна перевищувати 30,5 см., а вага - не більше 50 гр.

Якщо дротик відскочив або мимовільно випав з мішені, перш ніж суддя зафіксував результат, кидок не зараховується, без можливості його повтору.

Командна першість у залік Ігор визначається за найменшою сумою місць, зайнятих окремо чоловіком та жінкою (перевагу має виступ жінки). У разі однакової кількості – пріоритет віддається тим, хто має більше перших (других, третіх) місць.

  У разі, якщо чоловік або жінка не приймають участь у змаганнях, району нараховується останнє місце в зведеному протоколі.

Легкоатлетичний крос. 

Змагання особисто-командні проводяться окремо серед чоловіків та жінок у вікових групах: до 20 років та понад 20 років. Спортсмени повинні мати нагрудні номери (додаток 4).

  Дистанції: жінки – 1000 м., чоловіки – 1500 м.

  Командна першість визначається за найменшою сумою місць, зайнятих 4 учасниками змагань. У разі однакової кількості – пріоритет віддається тим, хто має більше перших (других, третіх) місць.

  У разі, якщо чоловік або жінка не приймають участь у змаганнях, району нараховується останнє місце в зведеному протоколі + 5 штрафних очок.

Настільний теніс

Змагання особисто-командні проводяться згідно з діючими Правилами гри у теніс настільний.

  Змагання проводяться в одиночному розряді окремо серед чоловіків і жінок.

Спортсмени згідно жеребу розподіляються на 4 підгрупи  («А», «В», «С», «Д»).

Змагання у підгрупах проводяться по круговій системі в 1 коло.

Спортсмени, які посіли у підгрупах 1-2 місця, допускаються у фінальну частину змагань з урахуванням результату зустрічі між ними.

Командна першість у залік Ігор визначається за найменшою сумою місць, зайнятих окремо чоловіком та жінкою (перевагу має виступ жінки). У разі однакової кількості – пріоритет віддається тим, хто має більше перших (других, третіх) місць.

У разі, якщо чоловік або жінка не приймають участь у змаганнях, району нараховується останнє місце в зведеному протоколі + 5 штрафних очок.

Перетягування канату (линви)

Змагання проводяться серед чоловічих команд.

Змагання проводяться з 3-х спроб. При виграші 2-х, команда стає переможницею.

Змагання проводяться по системі з вибуванням після двох поразок або в підгрупах та  фіналі по коловій системі.

Остаточна формула проведення змагань буде визначена на нараді представників команд.

Міні-футбол

Згідно попередніх заявок складаються з 6-8 територіальних зон, переможці яких потрапляють до півфінальних змагань. Команди, які зайняли 1 та 2 місце у півфінальних змаганнях допускаються до фінального турніру.

Матчева зустріч складається з 2 таймів по 20 хвилин.

Рішення про формулу та регламент проведення зональних, півфінальних та фінальних змагань приймається головним суддею (або представником Оргкомітету) з урахуванням думки більшості представників команд-учасниць (оформляється відповідний протокол), виходячи з фактичної кількості прибувших на змагання команд.

Змагання проводяться згідно з діючими Правилами.

Команди повинні мати 2 комплекти футболок (різного кольору) з номерами.

Змагання з футболу, шахів та шашок проводяться за окремим положенням.

УІ. Умови проведення.

Витрати на участь збірних команд районів у зональних і фінальних змаганнях ІІІ етапу (проїзд в обидва кінці, добові у дорозі, проживання та харчування у дні проведення змагань) – за рахунок організацій, що відряджають команди.

Витрати на суддівство зональних змагань з ігрових видів спорту  (оплата відрядження та харчування  іногородніх суддів, оплата місцевих суддів, лікаря, харчування місцевої команди)  – за рахунок організацій, що приймають змагання.

Витрати на проведення сільських Ігор (відрядження оргкомітету, суддів, харчування суддівських бригад на фінальних змаганнях, придбання атрибутики для нагородження, тощо) – за рахунок коштів організацій, що проводять змагання.

Фізкультурні керівники районів, команди яких відряджаються для участі у зональних і фінальних змаганнях завчасно (але не пізніше, як за 5 діб) інформують організаторів змагань на місцях про час свого прибуття та необхідність бронювання місць у готелю (гуртожитку) для проживання (у протилежному випадку претензії не приймаються).

VІІ. Оформлення документів.

Попередні заявки на участь у сільських іграх подаються в обласну організацію «Колос» до  10 лютого  2018 року.

Команди, що прибули на змагання, для проходження мандатної комісії подають до Головної суддівської колегії слідуючи документи:

  1. заявочні листи з дозволом медичного закладу по кожному учаснику, обов’язково згідно форми (додаток 1);
  2. офіційні документи (паспорт), що підтверджують постійну реєстрацію спортсмена на території означеного району;
  3. звіти про проведення початкових етапів ігор з виду спорту;
  4. заявка подається обов’язково в надрукованому виді

VІІІ. Відповідальність за порушення.

За участь у змаганнях незаявленого або дискваліфікованого спортсмена його команді зараховується поразка.

З метою підвищення відповідальності за додержанням попередньої домовленості, району, що заявився у якомусь з видів спорту, але не взяв участі у змаганнях (з будь-яких причин) нараховується 10 штрафних очок, які згодом будуть відраховані з залікової кількості очок.

У разі не прибуття на фінальні змагання з ігрових видів спорту – команді нараховується очки за 1 місце у зоні та 10 штрафних очок, які згодом будуть відраховані з залікової кількості очок.

Штрафні очки не нараховуються. у разі попередження Оргкомітету про неучасть команди:

-  у змаганнях за 2 тижні до початку змагань;

- у фінальних змаганнях з ігрових видів спорту – за 3 дні (у цьому разі до фінальних змагань допускається команда, яка посіла 2 місце у зоні).

  Якщо представник команди переможниці на зональних змаганнях заздалегідь повідомив що з поважних причин команда не може прийняти участь у фінальних змаганнях, то у фіналі може прийняти участь команда, яка посіла друге місце у зоні.

ІХ. Протести.

У разі виникнення протестів під час проведення змагань рішення по їх суті приймають головні суддівські колегії з видів спорту на місцях, безпосередньо зразу ж по закінченню змагань (матчевої зустрічі).

Протести подаються представником команди головному судді даних змагань відразу після закінчення змагань (матчевої зустрічі).

Протести, яких не занесено до суддівського протоколу, до розгляду не приймаються.

Х. Залік. Визначення переможців.

Переможці та призери обласних сільських спортивних ігор області у загальнокомандному комплексному заліку визначаються за найбільшою сумою очок, згідно таблиці нарахування очок (додаток 3), яких набрано у видах програми. У змаганнях з  футболу очки нараховуються з коефіцієнтом 1,5.

У комплексний залік  району зараховуються очки за 14 кращих результатів з видів спорту програми сільських ігор  з урахуванням штрафних очок (якщо вони є).

Усі  команди районів  змагаються  в однієї  групі.

У разі, якщо два (або більше) райони наберуть однакову сумарну кількість очок, перевагу має район, який має більшу кількість перших, других третіх місць (який прийняв участь у більшій кількості видів програми).

ХІ. Нагородження.

Команди районів, що посіли призові місця у змаганнях з кожного виду спорту програми обласних сільських спортивних ігор, нагороджуються пам’ятними кубками та дипломами відповідних ступенів.

Спортсмени-призери у змаганнях з видів спорту, нагороджуються грамотами та медалями.

У загальнокомандному заліку Кубками та дипломами нагороджується 6 кращих районів.

Фізкультурні організації районів, що вибороли у загальнокомандному комплексному заліку І-ІІІ місця (по І і ІІ групам) нагороджуються Кубками та дипломами.

У разі економії кошторисних призначень, кошти можуть бути направлені на придбання спортивної форми та інвентарю кращим районам за підсумками ігор у комплексному заліку.

Призовий фонд може бути збільшено у разі залучення спонсорських коштів.

  Оргкомітет                                                                                                        

Поіменна  заявка

    на участь у змаганнях з ___________

 обласних сільських спортивних ігор Одещини 2018 року

                                                                                                             від команди _______________________ району

                                                 №

п\п

Прізвище та ім’я

учасника

Рік  народження

Вагова категорія, вікова група

Ідентифікаційний  код

Віза

лікаря

1.

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

6.

 

 

 

 

 

7.

 

 

 

 

 

8.

 

 

 

 

 

9.

 

 

 

 

 

10.

 

 

 

 

 

Всього допущено до змагань______________________                 (кількість, прописом)

Лікар                                         _______________                       ___________________                                                                                         МП                                                       (підпис)                                                                                               (П.І.Б.)                                                    

Зав відділом (сектором)         _______________                        ___________________                                                                                         МП                                                    (підпис)                                                                                                 (П.І.Б.)                                                    

Голова облради «Колос»      _______________                        ___________________                                                                                           МП                                                    (підпис)                                                                                              (П.І.Б.)      

P.S. Заявка повинна бути обов’язково у надрукованому виді, інші види заявок та заповнені від руки – не приймаються, та команди до участі у змаганнях не допускаються

 

ТАБЛИЦЯ

нарахування  очок для підведення підсумків у змаганнях з армрестлінгу та гирьового спорту                                 

 

Місце

Очки

Місце

Очки

1

30

14

13

2

28

15

12

3

26

16

11 

4

24

17

10

5

22

18

9

6

21

19

8

7

20

20

7

8

19

21

6

9

18

22

5

10

17

23

4

11

16

24

3

12

15

25

2

13

14

26

1


ТАБЛИЦЯ

нарахування  очок для підведення підсумків у загальнокомандному заліку обласних сільських іграх 2018 року                                   

Місце

Очки

Місце

Очки

1

40

14

13

2

36

15

12

3

30

16

11 

4

26

17

10

5

24

18

9

6

22

19

8

7

20

20

7

8

19

21

6

9

18

22

5

10

17

23

4

11

16

24

3

12

15

25

2

13

14

26

1


Номери команд районів 
для участі у змаганнях з легкоатлетичного кросу

Ананьївський

1

Арцизький

2

Балтський

3

Березівський

4

Білгород-Дністровський

5

Біляївський

6

Болградський

7

Великомихайлівський

8

Захарівський

9

Іванівський

10

Ізмаїльський

11

Кілійський

12

Кодимський

13

Лиманський

14

Любашівський

15

Миколаївський

16

Окнянський

17

Овідіопольський

18

Подільський

19

Ренійський

20

Роздільнянський

21

Савранський

22

Саратський

23

Тарутинський

24

Татарбунарський

25

Ширяївський

26