Інформує відділ з питань економіки управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації

Відповідно до Положення про Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області (далі – Головне управління), затвердженого наказом Держпродспоживслужби від 14.09.2017 №854, Головне управління відповідно до покладених на нього завдань у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням вимог законодавства стосовно формування. Встановлення та застосування державних регульованих цін.

 У цьому році продовжено мораторій на здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері ціноутворення. Тому, Держпродспоживслужба та її територіальні підрозділи здійснюють лише позапланові перевірки суб’єктів господарювання за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Відповідно до Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заході державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» позаплановий захід державного нагляду (контролю) проводиться на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав виключно за погодженням Державної регуляторної служби України.

З метою забезпечення права громадян на сплату за фактично спожиті житлово-комунальні послуги за економічно обґрунтованими тарифами, Головне управління спрямовує свою роботу на запобігання порушень державної дисципліни цін у сфері житлово-комунальних послуг тощо.

У випадку обґрунтованих звернень фізичних осіб - споживачів житлово – комунальних послуг щодо можливих порушень вимог законодавства у сфері ціноутворення, виникнення сумнівів щодо правильності формування, встановлення та застосування тарифів просимо такі звернення та додані до них копії підтверджуючих документів (договір про надання послуг, квитанції, звернення про виконання послуг, тощо) направляти  до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області (м. Одеса, вул. 7-а Пересипська 6, 65042, тел./факс: (048) 716-13-01) для вжиття заходів реагування в межах наданих повноважень.